پورتال جامعه ایرونی ها

close
تبلیغات در اینترنت

عضویت در خبرنامه

دیگر مطالب سایت

گالری عکس عکس روز

خرید کارت شارژ، پرداخت قبوض، لایسنس ویروس کش،و...

نماینده مجلس: نباید افرادی که فرقNPT وMPT را نمی‌دانند سر راه دستگاه دیپلماسی سنگ‌اندازی‌کنند

بازدید : 1571
نظرات : 0
شنبه 24 اسفند 1392
توسط : علیرضا


ایرونی ها :

نماینده مجلس: نباید افرادی که فرقNPT وMPT را نمی‌دانند سر راه دستگاه دیپلماسی سنگ‌اندازی‌کنند

اخبار سیاسی - نماینده مجلس: نباید افرادی که فرقNPT وMPT را نمی‌دانند سر راه دستگاه دیپلماسی سنگ‌اندازی‌کنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نطق میان دستور گفت: تمامی رسانه ها بدانند تصورات برخی افراد تندرو، موضع مجلس درسیاست خارجی نیست و موضع مجلس براساس فرامین مقام معظم رهبری است.

به گزارش خانه ملت، جواد هروی در نشست امروز (شنبه 24 اسفند) مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام شهادت فاطمه زهرا(س) گفت: مشکلات بیکاری و کمبود آب نواحی شرقی کشوررا رنج می دهد و باید توجه داشت که تاکنون بسیاری از مصوبات دولت نهم و دهم در این منطقه عملیاتی نشده است و مردم تنها چشم به آسمان و برکت زمین دوختند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرق ایران که می توانست به کریدور شمال به جنوب کشور تبدیل شود از راه آهن برخوردار نیست و مشکلات زیادی دارد اما مردم این مناطق با توکل به خدا کمر همت را برای حل تمامی مشکلات بسته اند و امیدوارند که مسئولان نیز حمایت لازم را انجام دهند.

هروی افزود: متأسفانه مشکل بیکاری و تورم مردم را آزار می دهد بنابراین دولت تدبیر و امید باید این مسائل را حل کند و همچنین رسیدگی به مشکلات بخش بهداشت و درمان و راه را نباید فراموش کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: بسیاری از روستاییان حوزه انتخابیه ام از گرفتن سبد کالا محروم شده اند که از دولت می خواهم به این مشکل سریعاً رسیدگی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: تاریخ معاصر ایران حکایت می کند که مجلس شورای ملی در دوره اول از انعقاد قرارداد سال 1907 که براساس آن ایران بین روسیه و انگلیس تقسیم شده بود بی خبر بود و این موضوع باعث واکنش مردم ایران شد اما امروز مجلس نهم برخلاف آن مجلس راه تفریط را در پیش گرفته و برخی عنوان می کنند باید تمامی جزئیات محرمانه قرارداد در موضوع هسته ای افشا شود و با این کار مسئولان دیپلماسی را تحت فشار قرار داده اند.

هروی گفت: در کجای دنیا مرسوم است که فرزندان خط اول سیاست خارجی را از پشت سر با تیر تردید مورد اتهام قرار دهند و برخی ها در این موضوع کم طاقت هستند و باید توجه داشت که در نظام ولایت فقیه کسی حق ندارد خودسرانه تصمیم بگیرد.

وی ادامه داد: با رجزخوانی و احساس نمی توان در عرصه سیاست خارجی از جایگاه مطلوبی برخوردار شد بنابراین باید با اتحاد و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و با توجه به تدبیر در امور سیاست خارجی کشور را پیش برد.

هروی گفت: رخی افراد که دیدار اشتون با دو ایرانی را با کاپیلاسیون مقایسه می‌کنند و برخی افراد فرق NPT و MPT را نمی ‌دانند، سر راه دستگاه دیپلماسی سنگ‌اندازی می‌کنند.

وی ادامه داد: توجه کنید دیدار دزدانه خانم اشتون با دو نفر هیاهوهای زیادی به همراه داشت که البته این هیاهوها به نفع تمامی مردم نیست و نباید فراموش کرد برخی ها در مقابل رانت خواری های چند هزار میلیارد تومانی سکوت کردند.

هروی گفت: استکبار جهانی بداند امروز نظام جمهوری اسلامی ایران تحت ولایت انسانی فرهیخته قرار گرفته و با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری از آرمان هایش دفاع خواهد کرد.

نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: امروز ایران منزوی نیست بلکه دنیا باید جایگاه مهم ایران را بشناسد.

وی ادامه داد:  باید به فرموده مقام معظم رهبری توجه کرد که با حرکت عادی و خواب آلود نمی توان پیشرفت کرد بنابراین باید تمامی مردم فعالانه و با اتحاد به فکر پیشرفت کشور باشند و آرمان جمهوری اسلامی ایران ایجاد تمدن اسلامی ـ ایرانی خواهد بود.

هروی افزود: تمامی رسانه ها بدانند تصورات برخی افراد تندرو موضع مجلس کشور نیست و موضع مجلس براساس فرامین مقام معظم رهبری است و مجلس در سیاست خارجه به دنبال طالع بینی نیست بلکه واقع بین است نکته دیگر اینکه بان کی مون نیز بداند که زمانی که با ایرانیان سخن می گوید احتیاط کند به دلیل اینکه با شیران بیشه ایران که از علم و فرهنگ و چند هزار ساله برخوردار هستند صحبت می کند.

وی ادامه داد: باید مشکلات فرهنگی کشور حل شود متأسفانه فضای مجلس و دولت بیشتر معطوف به مسائل اقتصادی شده است و نباید فراموش کرد که شبکه های ماهواره ای فرهنگ کشور را مورد تهاجم قرار داده اند بنابراین باید این موضوع را جدی گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: متأسفانه از سند مهندسی فرهنگی کشور که باید 10 سال پیش رونمایی می شد رونمایی نشده است و باید به موضوع فرهنگ کشور به طور جدی رسیدگی شود.
اخبار سیاسی - خانه ملت

 

مطالب مرتبط

نظرات

ارسال نظر فعلاً غیر فعال است

برگزیده ها

تبادل لینک باما
از ما حمایت کنید